30 maja 2012, 14:16

Jak bezpiecznie poruszać się po polskich drogach

Szanowni Państwo!

W celu ułatwienia poruszania się po Polsce, w trakcie trwania EURO 2012, GDDKiA wybrała szereg optymalnych tras oraz stworzyła mapkę uwzględniającą preferencje komunikacyjne kibiców z krajów - finalistów i harmonogram rozgrywek. Mapa dostępna jest na stronach internetowych www.polishguide2012.pl, a także w specjalnym serwisie dla kierowców - www.gddkia.gov.pl.

Uruchomiony został także numer specjalnej infolinii drogowej 19 111, dostępnej w całej Polsce, gdzie można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych. Infolinia jest całodobowa. Podczas turnieju (w dniach 1 czerwca – 3 lipca 2012) będzie obsługiwana w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Oznakowanie kierunkowe oraz rekomendowane trasy na terenie Województwa Podkarpackiego podczas EURO 2012

W wybranych lokalizacjach na drogach krajowych Podkarpacia umieszczone zostały znaki kierunkowe do Miast – Organizatorów Euro 2012. Kierują one na trasy rekomendowane prowadzące do Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy.

Znaki kierujące do wszystkich miast-gospodarzy pojawią się w Radymnie oraz w Rzeszowie. W Nowej Dębie pojawią się znaki kierujące do Gdańska i Warszawy, natomiast w Pilźnie do Wrocławia i Poznania.

GDDKiA dla kibiców poruszających się po drogach Podkarpacia rekomenduje następujące drogi:

- droga krajowa nr 4 – Pilzno – Korczowa (przejście graniczne - Ukraina)

- droga krajowa nr 9 – Tarnobrzeg – Barwinek (przejście graniczne – Słowacja).

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988