25 czerwca 2014, 13:30

Siatkówka plażowa: II LO nie pozostawiło rywalom złudzeń

Miłośnicy siatkówki plażowej mają w Sanoku powody do radości. Przy I Liceum Ogólnokształcącym powstało nowoczesne boisko umożliwiające grę na piasku. Uroczystość otwarcia była okazją do rozegrania I Turnieju o Puchar Starosty Sanockiego Sebastiana Niżnika.

Siatkówka plażowa zdobywa w Polsce coraz większą popularność, a boiska do gry powstają nie tylko nad wodą, ale także w centrach miast. Adepci tego sportu w Sanoku nie będą mieli już na co narzekać. - W Sanoku brakuje takich boisk i cieszę się, że przy mojej szkole powstało jedno z nich. Jestem zadowolony, że takie zawody są organizowane, bo to jest fajna sprawa poruszać się na piasku i pograć. Jest tutaj wspaniała atmosfera i kibice, którzy zorganizowali super doping. Sam jestem zawodnikiem i wiem , że to pomaga jak inni dopingują drużynę - mówi Wojciech Jezior uczeń I LO.

Boisko powstało przy dużym wsparciu finansowym firmy PROVIDENT. - W ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu „Wokół nas ” w dużej mierze przyczyniliśmy się do budowy tego boiska, jednak należy zwrócić uwagę, że bez zaangażowania i ogromnej pomocy zarówno starostwa jak i władz szkoły to przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, dlatego bardzo serdecznie dziękuję za tą współpracę prywatno-publiczną dzięki której możemy dzisiaj to boisko otworzyć. Drodzy zawodnicy życzę walki fair play i oczywiści zwycięstwa! – powiedział na otwarciu Wojciech Schmidt przedstawiciel firmy Provident.

Zadowolenia z nowego obiektu nie krył również starosta sanocki Sebastian Niżnik. - Cieszę się, że udało nam się wspólnie z naszym partnerem zrealizować te inwestycję. Po dwóch Orlikach i hali sportowej przy I LO, którą otwieramy za kilkanaście tygodni, mamy kolejny obiekt, na którym młodzież może uprawiać sport i realizować swoje sportowe pasje – powiedział starosta.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn. Zmagania prowadzone były w dwu grupach: chłopców oraz dziewcząt. Turniej rozegrany został dwuetapowo: I etap w systemie pucharowym, II etap w systemie każdy z każdym. Na zwycięzców czekały puchary i atrakcyjne nagrody.

Wyniki turnieju:

Dziewczęta: