27 maja 2014, 12:25

Puchary starosty trafiły do gimnazjalistów

Puchary, dyplomy, oraz kilkuset złotowe nagrody pieniężne – na takie nagrody mogły liczyć szkoły podczas I Mistrzostw Gimnazjów. Nie brakowało emocji i zaciętej sportowej rywalizacji. Gościem honorowym zawodów był wiceminister sportu Bogusław Ulijasz, który wręczył nagrody.

Rozegrane w ubiegłym tygodniu zawody były pierwszymi Mistrzostwami Gimnazjów Powiatu sanockiego o Puchar Starosty Sebastiana Niżnika. Rywalizacja odbywała się na obiektach sportowych Zespołu Szkół Nr-2 w Sanoku, Zespołu Szkół Nr-3 oraz na Orlikach zlokalizowanych przy ILO i ZS nr 2. W ciągu dwóch dni, młodzież gimnazjalna rywalizowała w turniejach: piłki nożnej, koszykówki i piłki siatkowej.

- W sumie w turnieju wzięło udział 9 gimnazjów a najliczniej obsadzoną konkurencją była piłka nożna w której uczestniczyło 8 drużynmówi Piotr Kot koordynator zawodów. - Rywalizacja odbywała się w atmosferze „Fair Play”, nie brakowało pięknych akcji i efektownych bramek, rzutów na kosz oraz ataków z drugiej i pierwszej linii.

Każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, a najlepsze trzy zespoły z każdego turnieju oprócz okazałych pucharów także talony na sprzęt sportowy ufundowane przez Sebastiana Niżnika starostę sanockiego.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania i gratulacje za udział w zawodach!

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH TURNIEJÓW:

Piłka nożna