Wspólna promocja turystycznych możliwości i kulturalno-historycznego dziedzictwa Lwowskiego obwodu, Podkarpackich i Lubelskich województw

Komunikat 12

Powiat Zydaczowski wydaje przewodnik po powiecie sanockim i swoim powiecie.

Informacja prasowa Nr 12

Powiat żydaczowski w ostatnich dniach wydał przewodnik turystyczny prezentujące walory powiatu sanockiego. Jest to realizacja wspólnego mikroprojektu Nr 8 "Wspólna prezentacja walorów turystycznych, etnicznych i kulturowych powiatu Zhydachivskogo (Ukraina) i powiatu Sanockiego (Polska) na międzynarodowym rynku turystycznym”, realizowanego przez Zhydachivski Urząd Powiatowy w ramach projektu parasolowego numer IPBU.03.02.00-76-820/12-00 «Wspólna promocja możliwości turystycznych i dziedzictwa kulturowo-historycznego obwodu lwowskiego, województwa podkarpackiego i lubelskiego" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu współpracy transgranicznej "Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2007-2013”.

Przewodnik został napisany w trzech wersjach językowych ukraińskim, polskim i angielskim. Jego głównymi odbiorcami mają być turyści zagraniczni. Jego układ w wygodnej formie do codziennego użytku , zawiera najbardziej istotne informacje dla każdego turysty. W załączeniu prezentujemy multimedialną wersje przewodnika zawierająca informacje dotyczące powiatu sanockiego. Od maja będzie dostępna, dla polskiego odbiorcy, wersja tradycyjna zawiera również cześć poświeconą powiatowi żydaczowskeimu.

Wydawca zakłada, ze przewodnik spopularyzuje informacji o potencjału turystycznym i infrastrukturze powiatu Zhydachivskiego i powiatu Sanockiego wśród dużej liczby potencjalnych turystów i czym przyczyni się do zwiększenia odwiedzin w obu regionach.

Wydawca przewodnika: Zhydachivski Urząd Powiatowy.

Osoba, odpowiedzialna za kontakt z prasą:

Koordynator całego mikroprojektu Ołesia Balian, tel. +38067-2510-791,

lub w Polsce biuro projektu 13 46 52924.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988