28 lipca 2021, 11:54

Wojewoda z wizytą w Sanoku

Wczoraj w Sanoku gościła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, która wzięła udział m.in. w podpisaniu umowy na realizację pierwszego etapu projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury turystycznej w zakresie ruchu rowerowego” oraz w briefingu prasowym z udziałem starosty sanockiego i burmistrza na powstającym łączniku ul. Łany z obwodnicą Sanoka.

– Dla mnie to wielka przyjemność odwiedzić Sanok, ponieważ bardzo kocham to miasto – zaznaczyła wojewoda Ewa Leniart. – Jest tutaj jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, ale należy przyznać, że w ciągu ostatnich 2,5 roku w powiecie i mieście powstało mnóstwo ważnych inwestycji. Zarówno burmistrz miasta, jak i starosta powiatu sanockiego to osoby, które wraz ze swoimi radnymi bardzo dobrze dbają o interes mieszkańców, występując o dostępne środki finansowe i rozsądnie korzystając z programów rządowych. Dzięki takiemu zarządzaniu warunki życia i rozwoju tej części naszego regionu poprawiają się – podsumowała wojewoda.

W trakcie briefingu prasowego starosta Stanisław Chęć zaznaczył, że obecna kadencja Rady Powiatu Sanockiego jest historyczna, jeśli chodzi o ilość zrealizowanych inwestycji drogowych.

- Powiat Sanocki dzięki wsparciu wojewody pozyskał aż 40 mln zł. Udało nam się zrobić 16 dróg, a kolejne są w trakcie realizacji. Zamierzamy również złożyć wnioski w ramach programu „Polski Ład” na kolejne inwestycje drogowe w powiecie sanockim – powiedział starosta.

Po briefingu prasowym wojewoda Ewa Leniart pojechała do szpitala, gdzie rozmawiała z dyrektorem o aktualnej sytuacji w placówce oraz poczynionych inwestycjach. Obejrzała pracownię rentgenowską i tomograficzną. Następnie udała się do siedziby Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, gdzie również toczyły się rozmowy o bieżącej działalności placówki. Była okazja, aby zaprezentować wojewodzie dwa nowe ambulanse zakupione w ramach projektu w zakresie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ewa Leniart doceniła zaradność dyrektorów i władz samorządowych w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz sprzętu medycznego. Na koniec wojewoda podziękowała staroście i burmistrzowi Sanoka za dobrą i owocną współpracę, obiecując, że w dalszym ciągu będzie wspierać podejmowane przez nich działania.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku Powiatu Sanockiego.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988