4 stycznia 2011, 12:02

Wizyta wojewody w sanockim starostwie

SANOK. Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacka odwiedziła Starostwo Powiatowe w Sanoku. Podczas sesji rady powiatu mówiła o chęci współpracy i wspieraniu lokalnych samorządów w rządzie.

Wojewoda jest organem nadzoru w stosunku do samorządów w kwestii formalno-prawnych, może również wspierać samorządy lokalne w rządzie. Małgorzata Chomycz, która pełni funkcję wojewody od 2 grudnia 2010 roku ma w zwyczaju regularne wizyty w poszczególnych samorządach. - Jestem osobą, która ma za zadanie udzielać wsparcia samorządom u właściwych ministrów. W swoim nadzorze mam całe województwo, dlatego jeżdżę z krańca na kraniec. I tak samo często jestem w Sanoku, Lesku i w Ustrzykach jak w Tarnobrzegu, Gorzycach czy Stalowej Woli. Chcę się troszczyć zarówno o północ jak i południe Podkarpacia – mówi wojewoda Małgorzata Chomycz.


Nowy starosta sanocki, Sebastian Niżnik liczy na szeroką współpracę z panią wojewodą. - Czekają nas w najbliższym czasie zmiany dotyczący podpisywania i przyznawania umów na naprawę dróg popowodziowych. Wojewoda Podkarpacki będzie w tym zakresie podejmował decyzję, dlatego nie ukrywam, że kluczowa jest dla nas współpraca zarówno z Urzędem Marszałkowskim jak i Wojewódzkim – tłumaczy.
© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988