3 listopada 2011, 14:42

Większy kontrakt

POWIAT SANOCKI. Dobre wiadomości dla sanockiego szpitala. Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył kontrakt i zgodził się na przesunięcie nadwyżki z jednego oddziału na drugi. Łącznie dzięki temu placówka zyska pół miliona złotych.


- Szpitalowi potrzebne są wyższe kontrakty, dlatego bardzo się cieszę, że nasze wysiłki i wiele spotkań z szefową podkarpackiego NFZ-u przyniosły pozytywny efekt – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.


W sprawę bardzo zaangażował się wicemarszałek województwa podkarpackiego Sławomir Miklicz, poseł Małgorzata Chomycz, oraz europoseł Elżbieta Łukacijewska. - Ciesze się że nasze argumenty przekonały dyrektor Hejdę i kontrakt został zwiększony. Mam też nadzieję że z roku na rok kontrakt dla sanockiego szpitala będzie zwiększany, bo ta placówka zasługuje na większe wsparcie – mówi europoseł Elżbieta Łukacijewska.


Pieniądze zostaną rozdysponowane w następujący sposób: 200 tys. zł na kardiologię, 135 tys na oddział intensywnej terapii, 126 tys na specjalistykę, oraz 69 tys na naczyniówkę.
© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988