12 kwietnia 2021, 9:08

W trosce o pieszych. W powiecie sanockim powstaną nowe przejścia

W związku z możliwością pozyskania środków finansowych na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zadania dotyczące poprawy bezpieczeństwa pieszych, Zarząd Powiatu Sanockiego zamierza złożyć wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wyboru miejsc, w których powstaną przejścia dla pieszych, dokonano na podstawie uwag zgłaszanych przez mieszkańców powiatu sanockiego, radnych i sołtysów. Zarząd Powiatu Sanockiego przeanalizował otrzymane propozycje.

W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego radni pozytywnie opowiedzieli się za opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy dróg powiatowych dla miejscowości: Srogów Dolny, Poraż, Nadolany, Sanok, Tyrawa Wołoska, Prusiek, Strachocina.

– W Srogowie Dolnym budowę przejścia dla pieszych zaplanowano przy Wiejskim Domu Kultury, w Porażu przy kościele, w Nadolanach przy remizie strażackiej, a w Tyrawie Wołoskiej przy szkole podstawowej – wylicza Stanisław Chęć, starosta sanocki. – W Prusieku przejście dla pieszych ma powstać przy kościele, w Strachocinie koło Wiejskiego Domu Kultury i remizy strażackiej, zaś w Sanoku na ulicy Okulickiego przy budynku socjalnym wielorodzinnym i w pobliżu firmy Ciarko, a na ulicy Konopnickiej - obok placu zabaw.

Program Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przewiduje możliwość zgłoszenia pięciu zadań w ramach jednego wniosku. Powiat Sanocki może otrzymać od 50 do 80 procent kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 200 tys. zł na jedno zadanie. Radni zabezpieczyli w budżecie Powiatu Sanockiego 106 496,00 zł na opracowanie dokumentacji.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988