30 lipca 2021, 12:47

Uruchomienie syren alarmowych

W dniu 1 sierpnia br., tj. w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, planowane jest ogólnopolskie uruchomienie syren alarmowych, w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Uruchomienie syren nastąpi w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 na okres 1 minuty. Syreny emitować będą dźwięk ciągły.

Uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego od dawna mają zasięg ogólnokrajowy, zaś dźwięk syren w kolejne rocznice godziny „W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu i pamięci o bohaterskich Powstańcach i mieszkańcach stolicy, ludzie i samochody na ulicach naszych miast, na przestrzeni lat zyskały wymiar jednego z najważniejszych symboli w świadomości patriotycznej społeczeństwa polskiego.