20 stycznia 2021, 7:58

Tadeusz Nabywaniec - nowy radny Powiatu Sanockiego

Tadeusz Nabywaniec 15 stycznia br. dołączył do Rady Powiatu Sanockiego. W wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 roku startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, jednak otrzymany wówczas wynik nie był wystarczający, aby otrzymał mandat radnego.

- Kilka dni temu zostałem radnym w bardzo przykrej dla mnie sytuacji, związanej ze śmiercią mojego dobrego kolegi, Kazimierza Węgrzyna – mówi Tadeusz Nabywaniec. - Zdecydowałem się na powrót do pracy w samorządzie, ponieważ lubię pomagać innym i udzielać się na rzecz lokalnej społeczności.

Tadeusz Nabywaniec jest sanoczaninem, mieszka w dzielnicy Śródmieście. Od ponad 35 lat zawodowo jest związany ze szkolnictwem. Pracuje jako nauczyciel języka polskiego. To również doświadczony samorządowiec, któremu praca społeczna nie jest obca. W latach 2006-2010 oraz 2010-2014 był radnym Powiatu Sanockiego oraz przez pięć lat (2005-2010) przewodniczącym Rady dzielnicy „Śródmieście” w Sanoku.

Radny Nabywaniec w wolnym czasie lubi wędrować po górach, fotografować, jeździć na rowerze i czytać książki. Jest przewodnikiem górskim beskidzkim, przodownikiem turystyki górskiej, instruktorem przewodnictwa oraz organizatorem turystyki. Wielokrotnie wraz z młodzieżą szkolną brał udział w ogólnopolskich olimpiadach krajoznawczych, turniejach turystyczno-krajoznawczych, biegach i marszach na orientację, uczestnicząc nawet w mistrzostwach Polski. Tych wyjazdów ze swoimi wychowankami ma na koncie ponad pięćset.

Jako radny będzie pracować w trzech komisjach: Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Oświaty, Sportu i Rynku Pracy oraz Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988