20 lutego 2012, 14:52

Sztandar dla żołnierzy

Ziemia Sanocka będzie fundatorem sztandaru dla 21 Batalionu Logistycznego z Rzeszowa. Koordynatorem przedsięwzięcia w które włączyły się wszystkie gminy powiatu, jest sanockie starostwo.

- Każda jednostka wojskowa ma swój sztandar, jest on symbolem sławy wojennej, tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy – mówi ppłk Jarosław Piasny dowódca 21 Batalionu Logistycznego.

Ponieważ batalion funkcjonuje od niedawna, dowództwo jednostki zwróciło się do Powiatu Sanockiego o ufundowanie sztandaru. - Tradycją jest że samorządy sponsorują jednostkom wojskowym sztandary, dlatego kiedy dostaliśmy propozycję postanowiliśmy zaangażować się w całe przedsięwzięcie. Poprosiliśmy również o pomoc wszystkie gminy z naszego powiatu, które bardzo pozytywnie podeszły do całej sprawy i zadeklarowały pomoc w organizacji uroczystości przekazania tego ważnego dla wojska symbolu - mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Kilka dni temu powołano społeczny komitet, który wystąpi do Ministra Obrony Narodowej o zgodę na ufundowanie sztandaru. Całą uroczystość wstępnie zaplanowano na II połowę września. Ma się ona odbyć na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie.

21 Batalion Logistyczny jest nową jednostką, uformowaną w 2011 roku. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie logistyczne 21 Batalionu Strzelców Podhalańskich. W skład jednostki wchodzi: dowództwo, sztab, pluton dowodzenia, zespół zabezpieczenia medycznego, kompania zaopatrzenia oraz kompania remontowa.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988