25 lutego 2021, 13:29

Szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie sanockim

W sanockim szpitalu aktualnie trwają szczepienia nauczycieli klas 1-3 szczepionką AstraZeneca. Chęć zaszczepienia się zgłosiło 971 pedagogów, z czego do 23 lutego udało się zaszczepić 209 nauczycieli. Średnio dziennie w SPZOZ w Sanoku szczepi się 40 osób.

W ubiegły piątek zakończyły się zapisy dla nauczycieli szkół średnich. Zgłosiło się 60 proc. sanockich pedagogów.

Za nami już pierwsza tura szczepień seniorów i medyków.

Jak informuje Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku, dwie dawki szczepionki otrzymało do tej pory 540 osób z tzw. grupy „O”. Do zaszczepienia pozostało jeszcze około 640 osób. Na szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się 320 pracowników szpitala, z których około 60 oczekuje jeszcze na swoją kolejkę.

Do 7 marca rząd planuje zakończyć szczepienia nauczycieli i równocześnie wznowić szczepienia grupy „O”, a więc pracowników służby zdrowia i studentów medycyny. Natomiast od 15 marca preparatami firmy Pfizer i Moderna będą szczepione osoby przewlekle chore (po przeszczepie, dializowane, mechanicznie wentylowane i w trakcie leczenia raka), a od 22 marca rozpoczną się szczepienia służb mundurowych i seniorów między 60. a 65. rokiem życia. Zgodnie z nowymi wytycznymi chętni otrzymają preparat firmy AstraZeneca.