29 lutego 2012, 10:58

Sukces sanockiej grupy tanecznej

Grupa taneczna FUEGO działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku otrzymała wyróżnienie na VII Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego – Zapasy Taneczne 2012 w Nisku.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 19 zespołów, które zaprezentowały się w 26 układach taneczno-sportowych, w 4 dyscyplinach: cheerleaderki, show dance, gimnastyka artystyczna oraz Breakdance. Największym powodzeniem cieszyła się kategoria taneczna Show Dance,
w której startowało aż 13 zespołów rywalizujących o pierwszą nagrodę.

Zespół FUEGO działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku zaprezentował swój układ taneczny w kategorii show dance. W edycji poprzedniej konkursu zespół zdobył III nagrodę w kategorii dance aerobik. Tym razem też było bardzo dobrze. - Jestem zadowolona z udziału w zawodach, myślę że to bardzo budujące dla grup tanecznych, które dostają szansę na pokazanie się, pokazanie wysiłku i trudu, który włożyli w przygotowania do występu. Fajnie pracuje się nad choreografią kiedy wiemy, że mamy możliwość zaprezentowania tego potem innym. Zawsze jednak przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Dziękuję swojej grupie i organizatorom za mile spędzone chwile i niezapomniane wrażenia – mówi Kamila Królicka opiekunka grupy.

Układy artystyczne zaprezentowało ok. 300 młodych wykonawców z 13 miejscowości: Stalowej Woli, Niska, Zarzecza, Ulanowa, Leżajska, Nowosielca, Harasiuk, Sanoka, Łańcuta, Połańca, Grębowa, Rzeszowa, Nowej Sarzyny.