6 lutego 2012, 15:19

Spotkanie zarządów

Zarząd Powiatu Sanockiego spotkał się na wspólnych obradach z Zarządem Województwa Podkarpackiego. Głównym tematem rozmów była przyszłość Muzeum Historycznego w Sanoku.

Przypomnijmy, że radni Sejmiku Wojewódzkiego zapisali w tegorocznym budżecie pieniądze dla powiatu sanockiego na budowę "Orlika” przy Zespole Szkół nr 2, oraz 600 tys zł jako dofinansowanie Muzeum Historycznego w Sanoku. - W tym roku oddajemy nowe skrzydło zamku – Galerię Beksińskiego. To bardzo dobra inwestycja, ale znacznie podnosi nam koszty funkcjonowania, dlatego pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego są dla nas ogromnym wsparciem – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki. - Będziemy czynić starania aby w przyszłości muzeum było współfinansowane przez samorząd województwa. Byłby to niewątpliwie duży sukces, ale do tego jeszcze daleka droga – mówi Sławomir Miklicz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Podczas spotkania zarządów, władze Urzędu Marszałkowskiego po raz kolejny zapewniły, że są poważnie zainteresowane stałym współfinansowaniem sanockiej placówki.

Oficjalne otwarcie Galerii Beksińskiego planowane jest na 19. maja podczas II Nocy Kultury Galicyjskiej, organizowanych przez Powiat Sanocki.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988