19 października 2011, 14:38

Sportowe inwestycje w powiecie

POWIAT SANOCKI. Hala sportowa, Orlik i boisko wielofunkcyjne – to kolejne sportowe inwestycje, jakie planuje zrealizować Powiat Sanocki. Zarząd zobowiązał właśnie Biuro Pozyskiwania Środków Pomocowych do składania wniosków na dofinansowanie tych inwestycji.

Przy I LO w Sanoku ma powstać mała hala sportowa o wymiarach 36x19m. Koszt jej wybudowania to ponad 3 mln zł. Przy Zespole Szkół nr 2. planowany jest natomiast kolejny Orlik. -W tej części miasta nie ma takiego boiska, uważamy, że byłoby bardzo dobrze gdyby udało nam się zlokalizować tam taki obiekt. Oprócz uczniów szkoły, korzystali by z niego także mieszkańcy dużego osiedla – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik. Koszt Orlika to około 1mln 200 tys zł z czego powiat z własnego budżetu będzie musiał dołożyć nieco ponad 30 procent. Koszt hali sportowej w 33% sfinansowany zostanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego. - Część będziemy na pewno musieli pokryć z własnego budżetu, ale widzimy pewne możliwości pozyskania pieniędzy z innych źródeł, co znacznie obniży nasz wkład własny – dodaje starosta Niżnik.

W planach jest również budowa boiska wielofunkcyjnego przy ZS nr 5, w tym momencie trwa szukanie źródeł finansowania inwestycji. Ostateczną decyzję dotyczącą budowy obiektów sportowych podejmie Rada Powiatu.

Przypomnijmy, że jeszcze w październiku zostanie oddany do użytku Orlik przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.