24 listopada 2011, 14:54

Samochody dla niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych dofinansuje zakup samochodów dla Powiatu Sanockiego. Pojazdy trafią do Młodzieżowego Domu Kultury oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

- Bardzo chcemy otworzyć się na osoby niepełnosprawne i organizować zajęcia integracyjne wspólnie z pełnosprawnymi dziećmi. Taki samochód daje nam tę możliwość – mówi Jakub Osika dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku.

Nowy pojazd przyda się również w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. - Każdego dnia z transportu korzysta u nas około trzydzieściorga dzieci. W tym momencie mamy samochód, który miesi osiem osób, chcemy wymienić go na większy czternastoosobowy - mówi Grzegorz Dudziński dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sanoku. Stare auto ma trafić do Domu Dziecka.

Koszt jednego samochodu to 140 tys zł. Połowę kwoty dofinansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, drugą dołoży Powiat Sanocki.