7 maja 2012, 14:26

Samochód dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy zyskał nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych. Jest to bus marki Mercedes, w którym można przewozić do 19 osób, a po demontażu 2 rzędów siedzeń można przewieźć 12 osób i 2 wózki inwalidzkie. Wartość pojazdu to 240 tysięcy zł.

- Ten samochód traktujemy jako swoistą pomoc dydaktyczną, ponieważ szereg zajęć prowadzimy poza ośrodkiem. Są to zajęcia na pływalni, hipoterapia w Srogowie, zajęcia w sali zabaw i wiele innych wyjazdów związanych z nauczaniem - mówił Grzegorz Dudziński, dyrektor SOSW w Sanoku.

Do ośrodka oraz do szkoły dojeżdżają też dzieci z terenu całego powiatu.

Otrzymaliśmy 70 tysięcy dofinansowania z programu PFRON, pozostałą kwotę tj. ok 170 tysięcy dołożyło Starostwo Powiatowe. Spore wsparcie otrzymaliśmy z firmy Automet, wykonane przez przedsiębiorstwo wyposażenie pojazdu obniżyło jego koszt o ok. 50 tysięcy zł, normalnie musielibyśmy zapłacić za takie auto około 300 tys złotych - powiedział Sebastian Niżnik, starosta sanocki.

Samochód, który był do tej pory wykorzystywany przez SOSW został przekazany do domu dziecka. - Jest nadal w bardzo dobrym stanie i szkoda go było sprzedawać, a w związku z potrzebami domu dziecka postanowiliśmy go tam właśnie przekazać - dodał starosta

Starostwo otrzymało także dofinansowanie z PFRON w kwocie 80 tysięcy do drugiego samochodu. 9-cio osobowy Volkswagen trafi do MDK-u. Dzięki temu będzie można poszerzyć ofertę dla osób niepełnosprawnych, a także organizować zajęcia integracyjne.