13 stycznia 2011, 12:22

Ponad 4.5 mln dotacji na drogę w kierunku skansenu

SANOK. Dobra informacja dla kierowców. Wiodąca w kierunku skansenu droga powiatowa Sanok-Dobra będzie w tym roku wyremontowana. Powiat sanocki otrzymał na ten cel ponad 4,5 mln złotych dofinansowania.
Droga powiatowa rozpoczynająca się od Kauflandu (ul. Białogórska) i ciągnąca się aż do osuwiska w Międzybrodziu liczy 5 km długości. Remont całego odcinka będzie kosztował blisko 7 mln złotych, rozpocznie się w marcu a zakończy w połowie lipca. Prace wykona sanocka firma, która wygrała przetarg. - Cieszymy się, że udało się nam pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję. Remont jaki zostanie przeprowadzony na tym odcinku będzie dotyczył nawierzchni i kanalizacji drogi - tłumaczy Zenon Stryjak, naczelnik Wydziału Komunikacji i Modernizacji Dróg w Starostwie Powiatowym w Sanoku.
Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.