12 sierpnia 2011, 13:35

Pół miliona na szkoły

Powiat Sanocki otrzyma 250 tys. zł z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej – podało Ministerstwo Edukacji Narodowej. - To kolejne pieniądze jakie otrzymaliśmy z MEN w ciągu ostatnich kilku tygodni – cieszy się starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby oświatowe. W sumie Ministerstwo Edukacji Narodowej 105. samorządom przekazało ponad 12 mln zł. Wnioski dotyczyły likwidacji skutków wypadków losowych i klęsk żywiołowych, które dotknęły placówki oświatowe. Zgodnie z kryteriami podziału 0,6 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2011, samorządy, które zostały dotknięte takimi wydarzeniami mogą ubiegać się o zwiększenie subwencji oświatowej. Powiat Sanocki otrzyma jedną z wyższych kwot – 250 tys zł. - Potrzeby w oświacie mamy duże tym bardziej więc cieszą te pieniądze. W najbliższym czasie wspólnie z zarządem zdecydujemy na co je przeznaczymy. Warto wspomnieć, że to kolejne pieniądze z rezerwy 0.6.dla naszego powiatu. Niedawno otrzymaliśmy również 250 tys zł, które przeznaczyliśmy na na odwodnienie w Bursie Szkolnej oraz stołówki w zespołach szkół nr 2 i 4 – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

W sumie pieniądze otrzymało 76 gmin, 2 miasta na prawach powiatu oraz 24 powiaty.