2 lutego 2011, 12:28

Mogą szybciej pomóc noworodkom!

SANOK. Nowy kardiomonitor trafił na Oddział Noworodków w sanockim szpitalu. Dzięki niemu łatwiej i szybciej można sprawdzić co dolega badanemu dziecku. Nowy sprzęt umożliwia również zmierzenie stężenia dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.
- Nowy kardiomonitor jest jednym z naszych urządzeń monitorujących, które pozwala na szybkie zdobycie cennych informacji o noworodku. Dzięki temu możemy szybko dostosować pracę np. respiratora, który praktycznie oddycha za noworodka. Ten kardiomonitor posiada w sobie jeszcze jedną funkcję na której nam bardzo zależało. Dzięki niemu możemy zmierzyć stężenie dwutlenku węgla w powietrzu wydychanym przez noworodka – tłumaczy Bogdan Niżnik, ordynator Oddziału Noworodkowego w Sanoku. W sanockim szpitalu rodzi się rocznie około 800 dzieci.