9 listopada 2011, 14:44

Milion ze „schetynówek”

Kolejne drogi w powiecie sanockim doczekają się remontu. Tym razem nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinkach Pisarowce – Nowotaniec i Zarszyn – Turze Pole.

Na pierwszą z tych inwestycji samorząd otrzyma milion złotych w ramach tzw. schetynówek. - Za te pieniądze i 4.5 mln zł wkładu własnego wyremontowany zostanie ponad siedmiokilometrowy odcinek drogi Pisarowce – Nowotaniec. Realizacje tej inwestycji planujemy na przyszły rok – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik. Otrzymane przez powiat dofinansowanie jest najwyższe spośród wszystkich 15-tu podkarpackich powiatów starających się o pieniądze.

To nie koniec dobrych informacji, z oszczędności przetargowych zostanie naprawiony odcinek Zarszyn – Turze Pole. Remont będzie kosztował pół miliona złotych, w tym tygodniu rozstrzygnięty zostanie przetarg na inwestycję.

Rok 2011 jest bardzo udany, jeśli chodzi o inwestycje drogowe w powiecie sanockim. W ciągu ostatnich miesięcy w Sanoku naprawiono nawierzchnię na ulicach Białogórskiej, Słowackiego, Chrobrego, Daszyńskiego, Matejki, Stróżowskiej. Do połowy grudnia zakończą się remonty trzech ważnych mostów: w Sanoku na ulicy Konarskiego, w Łukowym oraz Bukowsku.

W pozostałych częściach powiatu zakończono prace na drogach Tyrawa Wołoska - Wańkowa w miejscowości Rakowa, na drodze Prusiek – Wysoczany, umocniono brzeg w Mokrym na Osławie, zakończono prace na drodze Załuż – Lesko. Kilkanaście dni temu oddano też do użytku osuwisko w Międzybrodziu.

Na terenie powiatu jest około 260 km dróg. Łącznie w tym roku powiat sanocki pozyskał na infrastrukturę drogową blisko 15 mln zł.