10 lutego 2021, 12:03

Miasto Zagórz zwyciężyło w 20. edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

W corocznym konkursie organizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych wraz z nowym partnerem Centrum Promocji Biznesu, zwycięskim miastem okrzyknięto Zagórz.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w Sali Kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Decyzją Kapituły najlepszym powiatem został wybrany powiat rzeszowski zarządzany przez Józefa Jodłowskiego, najlepszą gminą: Gmina Zaleszany z wójtem Pawłem Gardym na czele, zaś w kategorii najlepsze miasto zwyciężyło Miasto i Gmina Zagórz.

– To wielkie wyróżnienie i mobilizacja dla całej naszej społeczności jako wspólnoty samorządowej – podsumowuje burmistrz Ernest Nowak. – To sukces, na który ciężko pracowali przede wszystkim urzędnicy. Składa się na niego również bardzo dobra współpraca z wojewodą i marszałkiem województwa podkarpackiego, posłami i senatorami, starostą sanockim, radnymi, sołtysami, przewodniczącymi osiedli i dyrektorami.

W kategorii „Miasto” do nagrody nominowane były miasta: Głogów Małopolski, Kolbuszowa, Rzeszów, Stalowa Wola i Zagórz.

Wojewoda Ewa Leniart, zwracając się do zwycięzców konkursu, podkreśliła ich wieloletnią pracę na rzecz samorządów.

– Dzisiejsi laureaci to samorządowcy wyjątkowi, którzy powierzony przez lokalne społeczności mandat sprawują już od wielu kadencji. Bardzo dziękuję za to, że sprawnie zarządzacie samorządami, że potraficie skutecznie sięgać po zewnętrzne środki i mądrze je wykorzystać. Dowodem tego zaangażowania jest to wspaniałe wyróżnienie – powiedziała Ewa Leniart.

Historia Podkarpackiej Nagrody Samorządowej rozpoczęła się w 2000 roku. To wtedy odbyła się jej pierwsza edycja. Z roku na rok plebiscyt nie tylko zyskiwał coraz większą popularność, ale także rozrastał się o nowe kategorie i wyróżnienia.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa skierowana jest do wszystkich samorządów Podkarpacia szczebla powiatowego, gminnego i miejskiego a celem plebiscytu jest przede wszystkim prezentowanie i dokumentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn.

W ramach konkursy przyznano również honorowe wyróżnienia „Podkarpacki Lider Samorządności”. Otrzymali je:

Wyróżnienie dla najlepszej strony WWW otrzymali: Powiat Dębicki, Gmina Białobrzegi i Miasto Przemyśl.

Wyróżnienie dla najlepszej strony w BIP otrzymali: Powiat Jarosławski i Gmina Stary Dzików.

Wyróżnienie wizerunek „JST” w mediach społecznościowych przyznano: Powiatowi Mieleckiemu, Gminie Wielkie Oczy, Miastu Sieniawa.

Wyróżnienie „najlepsza oferta inwestycyjna w Internecie” otrzymało Miasto Rzeszów.