27 kwietnia 2012, 15:01

KONKURS FOTOGRAFICZNY „MOJE MIEJCE …” na stronie Galerii Beksińskiego na Facebooku !!!

Zdzisław Beksiński znany jest nam przede wszystkim jako malarz, grafik, rzeźbiarz mniej obecnie mówi się o nim jako o wybitnym fotografiku, który przecież w latach 50-tych stał się jednym z najciekawszych przedstawicieli artystycznej neoawangardy.

Beksiński uprawiał anty-reportaż i robił zdjęcia studyjne. Do stałych tematów artysty należały m.in. portrety, akty, najbardziej eksperymentalne zdjęcia abstrakcyjne.

Inny rodzaj fotografii to widoki przedmieść, małych miasteczek. Artysta fotografował głównie puste ulice, podwórka, dworce, czasem w kadrze pojawiał się człowiek zagubiony w dominującej przestrzeni. Jego spojrzenie zatrzymywało się tam, gdzie nic się nie dzieje, gdzie według kategorii reportażu nie ma "sytuacji". Dzięki temu obrazy nabierały uniwersalnego charakteru, przestawały dotyczyć tylko danego miejsca i czasu, stawały się nam bliskie.

Zapraszamy wszystkich do konkursu fotograficznego pt. „ Moje miejsce …”. Jeżeli macie swoje miejsce na ziemi , które was urzekło lub do którego wracacie w trudnych chwilach
i tych radosnych, jeżeli udało się Wam je sfotografować to wysyłajcie swoje zdjęcia.

Wejdźcie w aplikację konkursową na naszym fanpagu na facebooku, zgłoście zdjęcie, zaproście znajomych do oddawania głosów.

Przewidujemy dwie pierwsze nagrody:

- wygrywa fotografia, która zdobędzie największą liczbę głosów like'ów oddanych przez fanów Galerii,

- oraz fotografia, która zostanie najwyżej oceniona przez organizatora konkursu.

I miejsce - głosowanie

- nagroda książkowa „Foto Polska”. Przepiękny album wraz ze wskazówkami o fotografowaniu.

I miejsce - organizator

- podwójna wejściówka na spektakl „Mayday” Teatru Bagatela w Sanoku

II miejsce - głosowanie

III miejsce – głosowanie

- płyta „Dwa brzegi” Lecha Dyblika

Konkurs trwa od 27.04.2012 do 14.05.2012r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.05.2012r.

Prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu konkursowego.

Zapraszamy !!!