8 marca 2011, 12:51

Konferencja "Bartnik Ziemi Sanockiej"

Konferencja pn. „Bartnik Ziemi Sanockiej”, odbędzie się w dniu 25 marca 2011 r. o godz. 9.30 (piątek) w Instytucie Rolnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku ( budynek F – wjazd od ul. Żwirki i Wigury).

Konferencja organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Sanoku przy współudziale Przedstawicielstwa Fundacji Zagranicznej Heifer Project International, Stowarzyszenia Pszczelarzy EKO- BIESZCZADY, Bieszczadzkiego Okręgowego Zrzeszenia Pszczelarzy oraz Instytutu Rolnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Tematyka konferencji:

1. „Pszczoły we współczesnych badaniach genetycznych”

2. „Kształtowanie pogłowia pszczół we własnej pasiece i w danym regionie w oparciu o znajomość genetyki”

prof. dr hab. Jerzy Demetraki Paleolog – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

3. „Choroby zakaźne pszczół i czerwia ze szczególnym uwzględnieniem zgnilca złośliwego i europejskiego”

lek. wet. Piotr Kuś – Specjalista chorób owadów użytkowych