1 grudnia 2011, 14:57

Kolejny Orlik powstanie w Sanoku

Rada Powiatu Sanockiego dziewiętnastoma głosami „za” przy jednym „wstrzymującym się” przegłosowała dzisiaj uchwałę zabezpieczająca pieniądze na budowę Orlika przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku.

- Bardzo się cieszę, że radni poparli tę inicjatywę. Rok 2012 jest ostatnim kiedy można korzystać z programu budowy boisk wielofunkcyjnych Orlik. Jest więc to dla nas niepowtarzalną okazją aby wybudować taki kompleks, przy kolejnej naszej szkole – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Niespełna dwa tygodnie temu, pierwszy powiatowy Orlik oddano do użytku przy I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku. Obiekt kosztował nieco ponad milion złotych. Powiat z własnego budżetu wydał na inwestycje ponad 330 tys zł, resztę pokryły pieniądze z kasy marszałka i budżetu państwa.