28 lutego 2011, 12:44

Drogi priorytetem

SANOK. Radni przyjęli tegoroczny budżet powiatu. 17. było za podjęciem uchwały, nikt nie głosował przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu.

Najwięcej pieniędzy pójdzie w tym roku na drogi. - To nasz priorytet. W połowie marca rozpoczynamy największą naszą inwestycję, czyli remont odcinka od skrzyżowania ulicy Mickiewicza i Staszica przez Białogórską aż do miejscowości Dobra. Podpisaliśmy też umowę ze Słowakami na przebudowę ponad 8. km drogi Prusiek – Wysoczany. Oprócz tego chcemy wyremontować most na rzecze Kalniczka, bardzo też zabiegamy o pieniądze na most przy ulicy Konarskiego – wylicza starosta Powiatu Sanockiego Sebastian Niżnik.

Łącznie na drogi przewidziano prawie 11 mln złotych z czego aż 8 mln pójdzie na inwestycje.
W oświacie jednym z większych zadań będzie modernizacja i wyposażenie II Liceum Ogólnokształcącego. Na ten cel przeznaczono 400 tys. złotych.

Łącznie dochody budżetu uchwalono na ponad 76 mln zł, natomiast wydatki na prawie 80 mln złotych. Deficyt sięgnie więc ponad 3 mln zł, a pokryty zostanie z pożyczek i kredytów.