17 stycznia 2011, 12:23

Dobry wynik sanockich szkół

SANOK. Dwie sanockie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku i Zespół Szkół nr 1 zajęły wysoką pozycję w rankingu ogólnopolskim przeprowadzanym przez miesięcznik dla młodzieży ,,Perspektywy" i dziennik ,,Rzeczpospolita". W rankingu szkół średnich obydwie sanockie placówki zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce w województwie Podkarpackim.
I Liceum Ogólnokształcące zajęło 9 miejsce wśród szkół licealnych na Podkarpaciu. Miejsce 8 przypadło Zespołowi Szkół nr 1 w Sanoku w rankingu podkarpackich szkół technicznych. Pozycje szkół sanockich mogłaby być jeszcze wyższe, gdyby nie zmieniona od tego roku formuła oceniania. Oprócz osiągnięć olimpijskich w ramach rankingu brano po uwagę, osiągnięcia na egzaminie maturalnym oraz opinie uczelni wyższych na temat szkoły średniej. To właśnie w tej ostatniej kategorii sanockie szkoły otrzymały po 0 punktów.
- Dziwi mnie fakt nie przyznania naszej szkole żadnych punktów w kategorii "Opinie uczelni wyższych na temat szkoły średniej". Nasi uczniowie wybierają przecież ambitne studia i studiują na najbardziej renomowanych uczelniach w Polsce - tłumaczy Robert Rybka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.
- Ankiety wysyłane do uczelni wyższych pewnie nie zawsze były brane poważnie pod uwagę. Myślę, że zamiast tej kategorii powinno się do rankingu szkół technicznych wprowadzić raczej kategorię osiągnięć na egzaminach zawodowych - mówi Renata Gromek, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku.