17 maja 2021, 9:20

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bukowsku

16 maja w Bukowsku miała miejsce pierwsza edycja biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Urzędem Gminy Bukowsko oraz Starostwem Powiatowym w Sanoku. Patronat nad wydarzeniem oraz konkursem historycznym objął Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie.
Organizatorzy przygotowali dla zawodników bieg na dwa dystanse: krótszy, 1963 m - odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. Lalek oraz bieg na 10 kilometrów dla bardziej wprawionych uczestników. Z kolei dzieci wzięły udział w Biegu Przedszkolaka i Juniora na 160 i 500 m.
Rywalizacji sportowej towarzyszyła prezentacja żołnierzy WOT oraz WKU z Sanoka, wystawa prac konkursowych „Żołnierze Wyklęci-Niezłomni Żołnierze” oraz koncert zespołu Soul z Sanoka.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się na Facebooku Powiatu Sanockiego.