21 lutego 2012, 13:27

Beksiński w reportażach

Zdzisław Beksiński, którego siódmą rocznicę śmierci obchodzimy dzisiaj, jest inspiracją nie tylko dla wielu artystów, ale także dla ludzi filmu. W lipcu ubiegłego roku podczas obozu dziennikarskiego w Sanoku powstały dwa materiały filmowe o Beksińskim – reportaż „Wyraziciel samego siebie”, autorstwa Klaudyny Lewczuk i etiuda - „Wszystko jest bez znaczenia” autorstwa Anny Borowskiej i Anny Guhs.

Studenci z Łodzi gościli w Sanoku na zaproszenie starostwa powiatowego. W ciągu dwóch tygodni powstało dziesięć materiałów z których dwa dotyczyły Zdzisława Beksińskiego. Nadzór merytoryczny nad studentami sprawowali dziennikarze Telewizji Polskiej – Wojciech Barczak i Wojciech Słodkowski. Poniżej link do wspomnianych materiałów.

Wyraziciel samego siebie
Wszystko jest bez znaczenia