18 grudnia 2020, 14:39

Będziemy Cię pamiętać

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że 16 grudnia odszedł od nas Adam Przybysz. Prawy człowiek, serdeczny przyjaciel i wybitny artysta. Powszechnie lubiany z powodu swojej pogody ducha i empatii dla całego otoczenia. W swoim bogatym życiorysie był harcerzem, może dlatego można było powiedzieć: „Na słowie Adama polegaj jak na Zawiszy”. Często z nim współpracowaliśmy, nie raz, a raczej z zasady zaskakując Go krótkimi terminami wykonania upominków dla gości powiatu. Nigdy nie wykazał irytacji i zawsze wywiązał się z obietnicy. Najczęściej były to kopie ikon z sanockiego zamku. Prace śp. Adama powędrowały do rąk naszych: lokalnych działaczy, gości zagranicznych i krajowych, ale również parlamentarzystów, marszałków województwa i sejmu, a nawet do prezydentów RP. Był miłośnikiem i znawcą lokalnej tradycji i historii. Znajdowało to odzwierciedlenie w jego pracach. Wystarczy wspomnieć tylko kilka tych z Sanoka: „Sokolnika” „Ławeczkę dobrego wojaka Szwejka”, Dziewczynkę w Deszczu”, „Św. Kingę”, „Zdzisława Beksińskiego”, czy tablicę poświęconą Kazimierzowi Świtalskiemu lub pomnik w Nowosielcach. Był ilustratorem wielu regionalnych wydawnictw.

Będzie nam Go brakowało.