4. Pokaz współdziałania jednostek ratownictwa drogowego i górskiego oraz służb w zdarzeniu kryzysowym w ramach projektu „Uczę się żyć bezpiecznie”

W dniu 31.05.2014 r. w godzinach od 1500 do 1600 na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbył się pokaz współdziałania jednostek ratownictwa drogowego i górskiego oraz służb w zdarzeniu kryzysowym, zrealizowany przez: Straż Pożarną, Policję, Ratownictwo Medyczne oraz GOPR. Scenariusz inscenizacji dotyczył wypadku z udziałem awionetki, która spadła w terenie zalesionym i z której wypadła jedna z poszkodowanych osób spadając na drzewo, natomiast samolot zapalił się w głębi lasu. Do wydostania poszkodowanych niezbędne było wykorzystanie pojazdów GOPR.

- Chcieliśmy pokazać, że na terenie naszego powiatu są dobrze przygotowane podmioty ratownicze i służby, które dobrze się rozumieją, które dobrze potrafią realizować zadania, kiedy jest potrzeba wspólnych działań ratowniczych – relacjonuje Grzegorz Oleniacz starszy kapitan Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku - Chcieliśmy pokazać czym dysponujemy, co robimy, i jak wykonywalibyśmy zadania ratownicze właśnie we współpracy z ratownikami GOPRu.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988