29 sierpnia 2014, 14:16

Powiatowe Święto Pszczelarstwa z Haliną Mlynkovą już w niedzielę !

SANOK. Tradycyjnie na zakończenie wakacji starosta sanocki zaprasza na Bartnik Ziemi Sanockiej, święto które rokrocznie przyciąga uwagę wielu pszczelarzy i miłośników miodu z całego regionu. Imprezę rozpocznie III Rodzinny Rajd Rowerowy z Funduszami Europejskimi. Gwiazdą wieczoru będzie Halina Mlynkova.

Powiatowe Święto Pszczelarstwa gromadzi co roku w sanockim skansenie setki miłośników wszystkiego, co wytwarzają pszczoły i pszczelarze. Goście tegorocznego bartnika będą mogli degustować i kupować różne rodzaje miodów z podkarpackich pasiek oraz próbować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dla najmłodszych przewidziano konkursy oraz gry i zabawy związane z pszczelarstwem.

– Bartnik organizowany już po raz piąty jest dla nas imprezą szczególną. Chcemy pokazać jak ważna jest praca bartników i pszczelarzy - zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy obserwujemy masowe wymieranie pszczół miodnych - mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki - W tym roku przygotowaliśmy jeszcze jedną atrakcję – pokaz kiszenia kapusty.

W trakcie tegorocznego Święta Pszczelarstwa odbędzie się również III Rodzinny Rajd Rowerowy ulicami Sanoka. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek. Start o godzinie 12, dziedziniec zamkowy Muzeum Historyczne. Wśród uczestników rajdu rozlosowane będą atrakcyjne nagrody. Do wygrania 5 voucherów o wartości 1000, 800, 600, 300 i 100 złotych do wykorzystania w sklepach sportowych. Uwaga! Warunkiem odbioru nagrody jest oddanie Karty Uczestnika potwierdzającej udział w rajdzie (karty do odbioru przed rozpoczęciem rajdu).

Wieczorem na scenie pojawi się zespół Trzynasta w Samo Południe znany z programu X Factor. Ich muzyka to rock’n’roll z charakterystycznym brzmieniem gitar i mocnym, męskim wokalem. Imprezę zakończy koncert Haliny Mlynkovej promujący jej drugą solową płytę, "Po drugiej stronie lustra". Jak zapowiadają organizatorzy występ artystki będzie swoistą wędrówką – nieprzewidywalną, żywiołową, ale za to pełną pięknych, pobudzających i kojących dźwięków.

Wstęp bezpłatny. Zapraszamy !