13 czerwca 2014, 13:17

Śpiewali po europejsku

Młodzi, uzdolnieni wokaliści spotkali się na III Festiwalu Piosenki Europejskiej „Eurosan”. Od początku istnienia impreza promuje śpiewającą młodzież i jest wspaniałą okazją do doskonalenia umiejętności językowych. Organizatorem konkursu jest Powiat Sanocki ora Młodzieżowy Dom Kultury.

“Eurosan” ma już swoje stałe miejsce na lokalnej mapie muzycznych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Jego wyjątkowość opiera się na wykonywaniu utworów w jednym z europejskich języków: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski. Tegoroczną ciekawostką była prezentacja pozakonkursowa w języku jidysz.

Do udziału w tegorocznym konkursie zgłosiło się 12 solistów w kategorii Gimnazjum oraz 10 solistów w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne. Solistów oceniało Jury w składzie Grzegorz Maliwiecki przewodniczący jury, Adriana Wróbel , Anna Konieczna, Elżbieta Kwiatanowska - Nawrocka, Kamila Figura - Bat.

- Ocenialiśmy zarówno walory językowe wykonywanych utworów jak i walory muzyczne. Zwyciężyły osoby, które potrafiły w ujmujący sposób przenieść nas w świat muzyki. Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych edycjach. - Elżbieta Kwiatanowska – Nawrocka jeden z członków
jury.

Laureaci Festiwalu wystąpią podczas tegorocznego Bartnika Ziemi Sanockiej na scenie w Skansenie.

Przyznano następujące miejsca :

Kategoria Gimnazjum!

Im. - Aleksandra Łyko - G -4 Sanok