Galerie
8 października 2012, 11:01

Żołnierze 21. Batalionu Logistycznego mają już swój sztandar

21. Batalion Logistyczny 21. Brygady Strzelców Podhalańskich otrzymał w piątek sztandar ufundowany przez mieszkańców powiatu sanockiego. Na Rynku Galicyjskim odbyły się uroczystości podczas których można było zobaczyć musztrę paradną, przemarsz pododdziałów, prezentacje pocztów sztandarowych oraz występ Orkiestry Podhalańskiej.

Dla wojskowych piątkowe uroczystości, miały wyjątkowy wymiar. - Każda jednostka posiada swój sztandar. My dziś nareszcie doczekaliśmy się swojego. Jest to symbol naszego honoru, pracy i trudu. Dzisiejsza uroczystość jest dla nas bardzo wzruszająca – wyjaśnia ppłk Jarosław Piasny, dowódca 21. Batalionu Logistycznego.

Chrzestnymi sztandaru była Teresa Cygan córka żołnierza II Pułku Strzelców Podhalańskich, oraz Marian Salamak, który przed wojną służył w tym pułku. - Aż łza się w oku kręci jak patrzę na te uroczystości oraz na wojskowych i ich oddanie dla ojczyzny. Takie uroczystości dzisiaj są już rzadkością dlatego miło popatrzeć na tylu ludzi, którzy zaangażowali się w to święto. Dokładnie pamiętam II wojnę światową i to jak wtedy ciężko się żyło i chciałbym aby pamiętano o tych ludziach którzy wtedy walczyli o naszą wolność – mówi pan Marian.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988