Galerie
10 stycznia 2018, 11:28

Tytuł Srebrnej Szkoły 2018 dla I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku

10.01.2018r. poznaliśmy wyniki jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Kapituła konkursu w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazły się dwie nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, które, można powiedzieć, przyzwyczaiło nas do obecności wśród najlepszych oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku, szkoła, która w tym roku wyjątkowo zasługuje na wysokie uznanie, gdyż awansowała o prawie 150 miejsc i weszła do najlepszych 300 polskich techników.

Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 200 miejscu w kraju na 500 najlepszych liceów ( przeanalizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących). W województwie podkarpackim zajęła wysokie 8 miejsce na liście 50 najlepszych liceów.

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 158 miejscu w kraju wśród 300 najlepszych techników (przeanalizowano wyniki 1743 techników).W województwie podkarpackim zajęło 7 miejsce na liście 18 najlepszych techników.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Wyróżnionym szkołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988