Galerie
12 lutego 2013, 14:04

To był szczególny dzień dla chorych

Od 21 lat, dnia 11 lutego obchodzimy ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku odbyło się spotkanie w którym wzięli udział: Starosta sanocki Sebastian Niżnik, dyrektor szpitala Adam Siembab, duszpasterz chorych ks. Krzysztof Pacześniak, przedstawiciele pracowników szpitala, wolontariusze Powiatowego Centrum Wolontariatu oraz Uniwersytetu III Wieku, studenci pielęgniarstwa oraz pacjenci.


- Jesteśmy tutaj przede wszystkim dla was. Bycie lekarzem to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Nie zapominamy o pacjencie, kiedy na zegarze wybije piętnasta – powiedział do chorych dyrektor Siembab.


W imieniu Powiatowego Centrum Wolontariatu oraz Wolontariatu Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekazano na ręce dyrektora 2 obrazy autorstwa Elżbiety Kwiatanowskiej-Nawrockiej i Mieczysława Przystasza.


- Musimy pamiętać o chorych, o ich bólu i cierpieniu. Ale też o lekarzach i pielęgniarkach, którzy chorym starają się w tych problemach pomagać. Często starają się dać chorym nadzieję i odrobinę ciepła – mówiła Czesława Kurasz, szefowa Powiatowego Centrum Wolontariatu.


Chorym zgromadzonym na spotkaniu, oraz leżącym na oddziałach szpitala, studentki pielęgniarstwa przekazały słodycze oraz drobne upominki przygotowane przez Uniwersytet III Wieku. Spotkanie zakończył koncert gitarowy w wykonaniu uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988