Galerie
14 września 2011, 11:57

Terapia przez malowanie

W Zagórzu odbył się VII-my plener plastyczny Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego. Impreza połączona była z dziesięcioleciem istnienia zagórskiej placówki.

- Na miejsce tegorocznego pleneru wyjątkowo wybraliśmy Promenadę Zagórską urokliwy zakątek miasta, który biegnie od mostu na Osławie do ruin klasztoru. – mówi Joanna Leszczyńska – Skubel kierownik ŚDS w Zagórzu. - Plener plastyczny to znakomita firma aktywności osób niepełnosprawnych, daje im możliwość rozwoju, odkrywania i rozwijania talentów, aktywizuje, pobudza do działania, rozbudza ambicje. Plener to też alternatywa forma komunikowania się pomiędzy tymi osobami a otoczeniem – dodaje szefowa zagórskiego ŚDS.

W tegorocznej imprezie udział wzięło piętnaście placówek z całego Podkarpacia. - Owocem tego pleneru są wspaniałe prace, które warto eksponować by promować twórczość osób niepełnosprawnych. Muszę przyznać, że każda praca jest niepowtarzalna, zasługuje na uznanie i nagrodę – mówił starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Plener zbiegł się z 10-leciem powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu. Dzisiaj w placówce przebywa 30 uczestników, którzy biorą udział w zajęciach w ramach pięciu pracowni– komputerowej, plastycznej, stolarskiej, metaloplastycznej i gastronomicznej. W ośrodku przebywają głównie osoby z upośledzeniem umysłowym. W ciągu dziesięciu lat zmodernizowany został cały budynek, powstał piękny ogród, boisko do koszykówki i piłki siatkowej.

Współorganizatorem imprezy był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988