Galerie
3 maja 2011, 12:19

Święto flagi

Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, hymn państwowy a później Apel Poległych i salwa honorowa – tak w skrócie wyglądało organizowane przez Powiat Sanocki i 21-szą Brygadę Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa Święto Flagi. Obchodom towarzyszył koncert zespołu Soul, który śpiewał pieśni patriotyczne.

Podczas sanockich uroczystości obecne były władze województwa Wojewoda Małgorzata Chomycz, oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz. Starosta sanocki Sebastian Niżnik w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wielkie znaczenie godła i flagi państwowej w kształtowaniu postaw patriotycznych. - Dzisiaj coraz częściej czujemy dumę z bycia Polakiem, a flaga towarzyszy nam przy wielu ważnych wydarzeniach, nie tylko państwowych, ale też sportowych, społecznych czy nawet rodzinnych. To bardzo pocieszające zjawisko bo buduje tożsamość narodową, dzięki której nie tylko mieszkańcy naszego kraju ale też rozsiani po całym świecie Polacy pamiętają o swoich korzeniach – mówił starosta.

Dzień Flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, obchodzonym w Polsce 2 maja. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wieków, a wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988