Galerie
2 lipca 2013, 11:04

Powiat Sanocki Samorządowym Liderem Zarządzania

Powiat Sanocki jako jedyny samorząd z Podkarpacia został wyróżniony tytułem „Samorządowy Lider Zarządzania 2013 - usługi społeczne”. Kapituła konkursu doceniła powołanie i funkcjonowanie Centrum Integracji Społecznej.

Do konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2013- usługi społeczne” 47 jednostek samorządu terytorialnego nadesłało w sumie 61 wniosków. Do finału eksperci wybrali 13 aplikacji dotyczących innowacyjnych rozwiązań w pomocy społecznej. Wśród wyróżnionych znalazł się Powiat Sanocki za Centrum Integracji Społecznej.

Podczas uroczystej konferencji w Senacie Rzeczpospolitej certyfikat odebrał Jan Chowaniec członek Zarządu Powiatu Sanockiego. - Byłem gorącym zwolennikiem utworzenia CiS-u, ponieważ uważam, że ludziom trzeba pomagać. Cieszę się że placówka powstała i eksperci z zewnątrz to docenili – mówi Jan Chowaniec. - Konferencja była również okazją do zaprezentowania naszego Centrum osobom zgromadzonym na konferencji wśród których byli posłowie, senatorowie, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych. Przykład sanockiego CIS-u ujęty zostanie w Bazie Dobrych Praktyk – dodaje Marcin Marcinkowski kierownik placówki.

Konkurs, którego poprzednie edycje były organizowane dzięki projektowi norweskiemu, jest obecnie kontynuowany w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988