Galerie
26 maja 2011, 12:00

Podpisanie umowy - Stary Sambor

Wspólnie chcą remontować drogi

Powiat Sanocki podpisał umowę partnerską ze Starym Samborem na Ukrainie. Akt parafował Przewodniczący Rady Powiatu Robert Pieszczoch i starosta Sebastian Niżnik podczas uroczystej sesji powiatu starosamborskiego.

- Jest mi niezmiernie miło, że ta wola współpracy, która zrodziła się w naszych głowach kilka miesięcy temu, dzisiaj staje się faktem. Mam nadzieję, że ta geograficzna bliskość, będzie też początkiem zbliżenia mieszkańców obydwu powiatów. Umowa o współpracy jaką dzisiaj podpisujemy ma obejmować wspólne działania w zakresie rozwoju terenów przygranicznych, oświaty, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu, turystyki, a także spraw socjalnych. Chcemy też pogłębić wzajemne kontakty w sprawach związanych z kulturą – mówił Sebastian Niżnik podczas uroczystej sesji.

- Życzyłbym sobie i nam wszystkim, a ten nowy rozdział w stosunkach pomiędzy Powiatem Starosamborskim a Powiatem Sanockim przyniósł nam wiele wspólnych korzyści. Żeby ta umowa nie obowiązywała tylko na papierze, ale żebyśmy działali wspólnie na każdej możliwej płaszczyźnie – mówi Wołodymyr Horbovy Przewodniczący Rady Powiatu Starosamborskiego.

Powiat Sanocki w ramach partnerstwa liczy szczególnie na współpracę w ramach projektu transgranicznego Polska – Białoruś – Ukraina. W tym momencie opracowywany jest wspólny wniosek. Po stronie polskiej mają być wyremontowane główne ulice w Sanoku: Rymanowska, Kościuszki i Jagiellońska.

Podczas sesji poruszano również sprawę zawieszonego pociągu relacji Zagórz – Chyrów. Obecni podczas spotkania samorządowcy z Ustrzyk Dolnych, Przemyśla, Zagórza podpisali wspólne stanowisko do władz polskich i ukraińskich o przywrócenie połączeń.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988