Galerie
18 listopada 2011, 11:51

Otwarcie orlika

Setny Orlik wylądował w Sanoku

Powiat Sanocki oddał do użytku kompleks boisk sportowych Orlik 2021. Inwestycja kosztująca nieco ponad milion złotych mieści się przy I Liceum Ogólnokształcącym.

- Dla rozwoju fizycznego młodzieży, ten nowoczesny obiekt jest bardzo potrzebny. Trzeba wspomnieć, że nasz powiat w rankingu Szkolnego Związku Sportowego zajął w tym roku w skali Podkarpacia pierwsze miejsca w dwóch kategoriach. Dlatego warto realizować takie inwestycje i rozwijać młodzież nie tylko intelektualnie ale też fizycznie – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Powiat już przygotowuje się do budowy kolejnego Orlika, tym razem przy Zespole Szkół nr. 2 na ul. Stróżowskiej. Zarząd przekazał 16 tys. zł na przygotowanie projektu, na najbliższej sesji inwestycją zajmą się radni. - Rok 2012 to ostatni rok kiedy będzie realizowany projekt budowy boisk wielofunkcyjnych Orlik. Jest to więc ostatni dzwonek dla samorządów aby starać się o dofinansowanie takich inwestycji. Już dzisiaj można powiedzieć, że program budowy boisk kończy się wielkim sukcesem. Dzięki niemu młodzież ma możliwość spędzania wolnego czasu w godnych warunkach – mówi członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

Oddany do użytku Orlik, jest setną taką inwestycją na Podkarpaciu. Projekt kosztował powiat nieco ponad 330 tys. zł, resztę dołożył Urząd Marszałkowski oraz budżet państwa. Kompleks przy I LO w Sanoku składa się z boiska do piłki nożnej ze sztuczna murawą, drugiego wielofunkcyjnego, na którym można grać m.in. w siatkówkę i koszykówkę, oraz z szatni.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988