Galerie
31 października 2012, 15:14

O kulturze i inwestycjach

Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych odwiedziła Sanok. Bożena Czaja wspólnie ze starostą sanockim Sebastianem Niżnikiem i burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem zwiedziła sanockie muzea.


Pani prezes gościła w naszym powiecie w związku z wczorajszym podpisaniem umowy na budowę fabryki w Zagórzu przez japońską firmę TRI. Dzisiaj w drodze do Warszawy wstąpiła do Sanoka. W Muzeum Historycznym zachwycała się bogatym zbiorem ikon i dziełami Beksińskiego, w skansenie była pod wrażeniem Rynku Galicyjskiego. Spotkanie było również okazją do rozmów o kolejnych inwestycjach. - Mamy zapewnienie, że pani prezes będzie wspierać dalszy rozwój zagórskiej strefy ekonomicznej, wiemy też, że niebawem pojawi się tam kolejny inwestor. Liczę więc na to, że przez współpracę z Agencją, w powiecie sanockim inwestować będzie więcej nowych firm. Cieszymy się też bardzo z sukcesu burmistrza Zagórza, jakim jest ściągnięcie do miasta firmy TRI Poland, która da zatrudnienie ponad dwustu osobom – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.


Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pomaga inwestorom wejść na polski rynek oraz w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości. Przeprowadza inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu, wspiera także firmy, które już działają w Polsce. Oferuje szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców, jak również lokalizacji.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988