Galerie
6 listopada 2012, 13:23

Most oficjalnie oddany do użytku

W strugach deszczu oddano w poniedziałek do użytku po kapitalnym remoncie most w Mrzygłodzie. Prace trwały trzy miesiące i kosztowały ponad 3.7 mln zł.


80 procent kwoty pochodziło z ministerialnej puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Resztę dołożył powiat. W trakcie remontu kompleksowo odbudowano całe izbice mostu, poprawiono konstrukcję oraz nawierzchnię. Usunięto także progi zwalniające i podniesiono tonaż obiektu.


- Jest to strategiczna inwestycja dla całego regionu, z dwóch powodów. Po pierwsze mamy tutaj tereny turystyczne często odwiedzane przez gości z Polski, po drugie – zimą wielu kierowców jadąc do Przemyśla, omija tędy serpentyny na Górach Słonnych – mówi Sebastian Niżnik, starosta sanocki.


Z inwestycji cieszą się szczególnie mieszkańcy i władze Gminy Sanok, na terenie której znajduje się obiekt. - Cieszymy się że powiat podjął taką inicjatywę, ma to dla nas bardzo duże znaczenie bo most łączy dwie miejscowości Mrzygłód i Tyrawę Solną. Codziennie przejeżdża tędy gimbus z dziećmi, dlatego jest to dla nas szczególnie ważne by poprawić bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i mieszkańców - mówi p.o. wójta Gminy Sanok Anna Hałas.


Przypomnijmy, że powódź naruszyła konstrukcje mostu, m.in. przesunęła trzy stojące w wodzie filary. Te poważne straty wstępnie wyceniono na blisko 7 i pół miliona zł. Po przetargu kwota wyniosła nieco ponad 3.7 mln zł. Nie jest to jedyny most, modernizowany przez Powiat Sanocki. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja techniczna dla mostów w Tyrawie Solnej, Tarnawie oraz w ciągu dróg Zarszyn – Odrzechowa i Pastwiska – Puławy. W ubiegłym roku powiat naprawił most na ulicy Konarskiego w Sanoku, oraz obiekty w Bukowsku i Łukowym.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988