Galerie
9 marca 2018, 14:24

Konkurs „Oskarżeni o wierność”

W dniu 26 lutego br. w Sanockim Domu Kultury Starosta Sanocki Roman Konieczny miał przyjemność wziąć udział w uroczystym podsumowaniu siódmej edycji Międzypowiatowego Konkursu Historycznego pt. „Oskarżeni o wierność”, który corocznie jest objęty Honorowym Patronatem Starosty Sanockiego.

Podczas uroczystości zaproszeni goście w tym m.in. posłowie na Sejm RP Pan Piotr Uruski oraz Pan Piotr Babinetz uczestniczyli w niezwykłym spektaklu pt. „Chwała i Cześć Bohaterom” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Piękne widowisko, niezapomniana i wzruszająca lekcja historii zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

Nagrodzeni w konkursie: kategoria klasy gimnazjalne

Indywidulanie: I miejsce – Patrycja Starego – Gimnazjum nr 1 w Sanoku, II miejsce – Łukasz Krzywdzik – Gimnazjum w Zagórzu, III miejsce – Hubert Wolanin - Gimnazjum w Przysietnicy

Drużynowo: I miejsce – Patrycja Starego, Anna Chmura – Gimnazjum nr 1 w Sanoku, II miejsce – Łukasz Krzywdzik, Patryk Latusek – Gimnazjum w Zagórzu, III miejsce – Hubert Wolanin, Maksymilian Szpiech – Gimnazjum w Przysietnicy.

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

Indywidualnie: I miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Sanoku, II miejsce - ex aequo zajęły trzy osoby: Anita Barańska – II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, Marcin Kocioła – Zespół Szkół nr 3 w Sanoku, Krzysztof Wolanin – Zespół Szkół nr 5 w Sanoku.,

Drużynowo: I miejsce - Jakub Kucharski, Marcin Kocioła - ZS nr 3 w Sanoku, II miejsce - Anita Barańska, Michał Chmura - II LO w Sanoku, III miejsce - Agnieszka Chaberska, Krzysztof Wolanin - ZS nr 5 w Sanoku.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Organizatorom konkursu i osobom zaangażowanym w jego przeprowadzenie, w tym przede wszystkim Panu Tadeuszowi Nabywańcowi, Kazimierzowi Węgrzynowi oraz Klubowi „Gazety Polskiej” dziękujemy za wielki wkład pracy i podjęcie inicjatywy przywrócenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988