Galerie
5 lipca 2012, 9:48

Tłumy na festiwalu nauki

Symulatory lotów, walki robotów, pojazdy napędzane elektrycznie – to wszystko można było zobaczyć podczas Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki, zorganizowanego w Zespole Szkół nr 1. W ciągu dwóch dni festiwal odwiedziło ponad dwa tysiące osób.

Animatorem spotkania było Centrum Nauki Kopernika. Reprezentowali go młodzi ludzie, którzy przedstawiali dane eksponaty, zachęcali do korzystania z nich, i pomagali zwiedzającym gdy tylko zaistniała taka sytuacja. Od pierwszej godziny otwarcia zainteresowanych nie brakowało. Przychodziły osoby w każdym wieku- dorośli wraz z dziećmi oraz młodzież. Uczestniczyli w pokazach i eksperymentach z zakresu biologii, fizyki, chemii, matematyki i techniki. Przedmioty od których najczęściej uczniowie uciekają, lecz na festiwalu słuchali animatorów z zafascynowaniem.

-Jest to coś innego, coś ciekawego czego normalnie nie można doświadczyć- mówi Mateusz Witowicz, młody chłopak, który wybrał się na festiwal. To prawda. Każdy chciał uczestniczyć w pokazach, najbardziej zainteresowani biegali od stoiska do stoiska.

- Ja zawsze byłem zwolennikiem tego żeby szkoła uczyła myślenia a nie regułek na pamięć. Młodzi ludzie pokazują nam, że te wszystkie doświadczenia nauki i techniki, mogą być fajne, przyjemne, satysfakcjonujące – komentuje Starosta Powiatu Sanockiego Sebastian Niżnik.

- Jednak najważniejsze jest to, że udało nam się zorganizować ciekawe wydarzenie, które przyciągnęło wielu ludzi – dodaje.

Festiwal wspólnie zorganizowali: Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A w Mielcu, Powiat Sanocki oraz Gmina i Miasto Zagórz.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988