26 kwietnia 2016, 15:23

3 maja 2016

Program obchodów:

godz.11.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego

w intencji Ojczyzny i Twórców Konstytucji z udziałem:

- przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych,

- pocztów honorowych i sztandarowych,

- zespołu „Soul” i chóru „Sonores” .

po mszy :

- złożenie pod Krzyżem Pamięci wspólnego wieńca w imieniu mieszkańców przez:

Starostę Sanockiego, Burmistrza Sanoka i Wójta Gminy Sanok,

- przejście ulicami: Grzegorza z Sanoka, Kościuszki pod pomnik Tadeusza Kościuszki,

- pod pomnikiem:

- przemówienie Starosty Sanockiego,

- złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki

- pieśni okolicznościowe w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej Przedsiębiorstwa

Górnictwa Nafty i Gazu Oddział w Sanoku

ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI HYMNEM NARODOWYM

Delegacje chcące złożyć kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki proszone są o zgłoszenie telefoniczne pod numer 13 4652924.

Imprezy towarzyszące:

22 kwietnia – 4 maja:

Dziedziniec sanockiego zamku - Wystawa plenerowa „Żołnierze Niezłomni. Antykomunistyczne podziemie na Rzeszowszczyźnie po 1944 roku”. Współorganizacja Instytut Pamięci Narodowej o/Rzeszów – Starostwo Powiatowe w Sanoku

29 kwietnia:

godz. 10.00- Rynek - PRZEDSZKOLAKI Z BIAŁO – CZERWONĄ
Program słowno – muzyczny w wykonaniu sanockich przedszkoli

godz. 11.00 - Rynek –VIII Młodzieżowa Parada Niepodległości

godz. 11.45 - przemarsz ulicami : 3 Maja, Kościuszki, Mickiewicza, Zamkową pod pomnik Synom Ziemi Sanockiej. W paradzie uczestniczą reprezentacje: SP nr 1 im. gen. Bronisława Prugara – Ketlinga w Sanoku, SP nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku, SP nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Sanoku, SP nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Tarnawie Dolnej , Zespół Szkół w Trepczy, Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sanoku, ZS nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku, ZS nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku, ZS nr 3 im. Mateusza Beksińskiego i Walentego Lipińskiego w Sanoku, ZS nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Sanoku, ZS nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, ZSCKR im. II Czechosłowackiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach, SOSW Sanok.

4 maja:

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników muzyki o godz. 17.00 do Sali Koncertowej PSM /ul. Podgórze 25/ na koncert pt. „Majowy bukiet muzyczny". Na scenie zaprezentują się utalentowani, młodzi muzycy wykonujący utwory muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

6-23 maj:

Dziedziniec sanockiego zamku - Wystawa plenerowa „Polska Walcząca” współorganizacja Instytut Pamięci Narodowej o/Rzeszów – Starostwo Powiatowe w Sanoku