5 września 2016, 14:29

VII Bartnik Ziemi Sanockiej

Program VII Bartnika Ziemi Sanockiej

11 września 2016 r. - Amfiteatr Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Na placu obok sceny i widowni na stoiskach dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich będzie można kupić potrawy regionalne. Nie zabraknie również najlepszych miodów naturalnych zebranych przez pszczelarzy z powiatu sanockiego.

Przygotowano gry i zabawy dla dzieci animowane przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury oraz darmowe zjeżdżalnie i trampoliny dla dzieci – atrakcje te będą usytuowane na trawnikach za budynkiem kas muzealnych przy wejściu na Rynek Galicyjski.

Nie zabraknie elementów związanych z charakterem imprezy:

O godz. 10 w Sali konferencyjnej MBL lekarz weterynarii Piotr Kuś przedstawi referat o chorobach pszczół i sposobach ich zapobieganiu, poświęcając szczególną uwagę „zgnilcowi złośliwemu”.

W czasie trwania Bartnika zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy: pierwszy w którym wezmą udział KGW na najlepszy wypiek z miodem, drugi kierowany do pszczelarzy na najlepszą nalewkę. Również widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w konkursach w których potrzeba będzie się wykazać z podstawową wiedzą o pszczołach i pszczelarstwie. Nagrodami w nich będą słoiczki z tegorocznym miodem.

Najbardziej widowiskową częścią Bartnika będą koncerty:

godz.14:30- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz

godz.15:00- Zespół “Połańce” - Średnie Wielkie

godz.16:00- Zespół “A gdzie to dawniej stroiło”

godz.17:30 - Zespół “Raya Bell”

Wstęp wolny również na Rynek Galicyjski

W związku z tym, że równocześnie odbywają się Europejskie Dni Dziedzictwa od godz. 12 będzie można bezpłatnie zwiedzać w towarzystwie przewodników wszystkie obiekty sakralne Muzeum Budownictwa Ludowego. Nie są to wszystkie atrakcje przygotowane w ramach EDD, dlatego tez szczegółów należy szukać na plakatach tejże imprezy.

Organizatorzy:

Powiat Sanocki, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Partnerzy:

Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

Patroni medialni:

Tygodnik Sanocki, Gazeta Sanocka, portal internetowy Esanok.