24 lipca 2017, 14:10

Uruchomienie syren alarmowych w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br. tj. w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, planowane jest ogólnopolskie uruchomienie syren alarmowych, w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Uruchomienie syren nastąpi w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 na okres 1 minuty. Syreny emitować będą dźwięk ciągły.
Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się ludzie i samochody na ulicach polskich miast, w celu oddania hołdu bohaterskim Powstańcom i mieszkańcom Stolicy, wpisały się na trwałe w obchody rocznicowe Powstania i zyskały wymiar jednego z najbardziej znaczących symboli w polskiej tradycji historyczno-patriotycznej.