13 stycznia 2021, 10:07

Szpital w Sanoku wznawia przyjęcia na trzy oddziały

Od 14 stycznia SPZOZ w Sanoku uruchamia trzy zamknięte oddziały. Od godz. 12-tej przyjęcia będą wznowione na oddział neurologiczny, kardiologiczny i wewnętrzny. W sanockim szpitalu od 21 grudnia w systemie hybrydowym funkcjonuje również oddział dziecięcy.

Decyzja o wznowieniu przyjęć podyktowana jest stabilną sytuacją epidemiologiczną w powiecie sanockim oraz zmniejszeniem przez Wojewodę Podkarpackiego liczby tzw. łóżek covidowych. W ostatnim czasie pozytywny wynik testu na koronawirusa stwierdza się dziennie tylko u kilku pacjentów z naszego regionu.

Przypomnijmy, że 21 października SPZOZ w Sanoku w związku z trudną sytuacją epidemiczną został przekształcony w szpital jednoimienny. Obecnie w szpitalu w Sanoku przebywa około 80 chorych z COVID-19, z czego 11 wymaga leczenia przy użyciu respiratora. Taka sytuacja umożliwia stopniowe przywrócenie wcześniejszej działalności leczniczej placówki.