11 września 2017, 14:16

Święto Miodu

Za nami kolejne już ósme Święto Miodu. Jak co roku nie zabrakło wspaniałych wypieków, tradycyjnej kuchni regionalnej oraz różnych produktów z miodu. W tym roku dużą atrakcją dla dzieci i nie tylko, był zorganizowany pokazowy, przeźroczysty ul, w którym można było zobaczyć życie rodziny pszczelej. Muzycznie Bartnika umilał nam Zespół Budyń i Przyjaciele Hońka, który oprócz folkowych rytmów, przybliżył nam legendę o bieszczadzkim zawadiace Hońce.

W trakcie imprezy, co niewątpliwie jest już jej tradycją, zostały rozdane nagrody za najlepszy wypiek z miodem oraz nalewkę na miodzie. W tym roku, za najlepszy wypiek I miejsce otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Poraża, przed Jurowcami i Nowosielcami. W kategorii nalewek I miejsce otrzymała Pasieka „Rybczak” tuż za nią uplasowała się Pasieka „ Irek Krauze”, trzecie miejsce zajęła Pasieka „Jula”.

Dziękujemy wszystkim za spędzony mile czas i zapraszamy za rok